Jaka sofa do salonu?

Sofa Room - Sofaroom.pl > Blog > Bez kategorii > Jaka sofa do salonu?

Jaka sofa do salonu?

Sofa to niemalże najważniejszy element każdego salonu. Stanowi jego wizytówkę oraz podkreśla wyszukany gust gospodarza domu. Mebel ten towarzyszy nam przy każdej możliwej okazji, jako pierwszy przystanek w domu po długim dniu w pracy, jako miejsce wspólnego oglądania meczu lub gdy goście zdecydują się na niezapowiedzianą wizytę przy kawie i ciastkach. Dlatego wybór sofy do salonu należy dokładnie przemyśleć. Postawić na uniwersalną, wyposażoną w kółka, łatwą do zaaranżowania nawet w małym pomieszczeniu kanapę? Czy może zdecydować się na luksusową, skórzaną i przypominającą nowoczesną rzeźbę sofę do umieszczenia reprezentacyjnie w samym centrum naszego salonu?
Wybór sofy do małego salonu.
Kiedy ogranicza nas przestrzeń, powinniśmy postawić na własną kreatywność w aranżacji naszego salonu. Pomóc nam w tym mogą kanapy modułowe wyposażone w mechanizmy, dzięki którym możemy ją dowolnie zestawiać i rozstawiać. Pozwoli nam to dowolnie zmieniać koncepcje umeblowania naszego pomieszczenia. Odpowiednie modele w razie potrzeby można przekształcić w kilka foteli lub tymczasowe łóżko.
Duży salon, duża sofa?
Krótko mówiąc, tak. Natomiast warto podkreślić, że rozmiar to nie wszystko. Przy wyborze sofy, na którą miejsca mamy pod dostatkiem, wypada zwrócić uwagę na jej docelowe przeznaczenie. Jeśli nasza sofa w miarę regularnie spełniać będzie funkcję łóżka, z pewnością przyda się w niej schowek na pościel. Dla osób lubiących spędzanie czasu przy dobrym kinie, ulubionym serialu lub pełnym emocji meczu z pewnością przydatne okażą się dodatkowe elementy takie jak – schowki na piloty, regulowane ergonomiczne podłokietniki czy też stolik kawowy. Wszystko to zamieni Twój wieczorny odpoczynek w iście królewskie doświadczenie.
Podkreśl swój styl.
Sofę można dobrać wedle woli, jako element współgrający z zastosowanym stylem i kompozycją jego barw. Oryginalnym podejściem jest wybór sofy do salonu w całkowitej opozycji do zastosowanej palety kolorów. Zabieg ten podkreśla indywidualizm naszej kanapy. Nieprawdą jest, że sofa musi mieć stonowany nie wyróżniający się kolor. Umieszczona w widocznym na pierwszy rzut oka miejscu, sofa o jaskrawym kolorze może w całkiem skuteczny sposób ożywić całe pomieszczenie. A co gdy nie jesteśmy zdecydowani na konkretny styl, lub gdy ten może ulec zmianie? Bezpieczną opcją będzie w takim wypadku sofa o klasycznym, uniwersalnym kolorze. Dobrym przykładem jest tutaj subtelny odcień szarości, beż lub biel.
Jaki materiał?
Oczywiście pierwszym skojarzeniem z wygodną sofą jest skóra. Skórzane sofy mają szeroką gammę gatunków i kolorów do wyboru, na dodatek charakteryzują się dobrą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i są łatwe w czyszczeniu. Alternatywą do skóry może być miękkie i puszyste pokrycie welurowe. Dostępne w wielu kolorach oraz wzorach dla wszystkich ceniących sobie wygodnie spędzanie czasu.
Istotnym czynnikiem przy wyborze materiału na sofę jest też obecność w domu naszych pociesznych zwierząt. Jaka sofa do salonu dobrze zniesie obecność psa lub kota? Zdecydowanie warto uwzględnić materiał, który łatwo wyczyścimy z sierści i który nie będzie zachęcał do drapania. W takich wypadkach należy unikać skór ekologicznych i wybrać solidną skórę naturalną.

Leave your thought

Kategorie wpisów

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro