Jaki kolor sofy do ciemnych mebli?

Sofa Room - Sofaroom.pl > Blog > Bez kategorii > Jaki kolor sofy do ciemnych mebli?

Jaki kolor sofy do ciemnych mebli?

Kolor sofy gra kluczową rolę w odbiorze całego pomieszczenia. Wchodząc do salonu do właśnie sofa powinna stać w centrum uwagi gościa, więc musi zostać dopasowana do kompozycji otoczenia w którym się znajduje. Jaki kolor sofy do ciemnych mebli będzie tworzył spójną całość? Dużo zależy od stylistyki pozostałych mebli. Do ciemnych kompozycji zaliczamy znaczną większość antyków z ciemnego drewna. W takim wypadku zdecydowanie warto polecić sofę w kolorze ciemnego brązu. Następnym aspektem ciemnego motywu przewodniego są, zdecydowanie, stylizowane na modernizm, minimalistyczne meble w kolorze grafitowym, lub matowej czerni. Dla takich mebli niemal na pewno z łatwością dopasujemy sofę w podanych wcześniej kolorach.
Ciemne kompozycje mebli.
Warto wspomnieć, aby zachować w tej ciemności umiar. Nadmierna ilość mebli w pomieszczeniu zdominowanym przez czerń może doprowadzić do “ociężałości”, a sam pokój będzie sprawiał wrażenie ciasnego i zmniejszonego. Aby tego uniknąć, wystarczy zdecydować się na kontrastujący z czernią, jaśniejszy styl sofy. Nie musi to być całkowicie śnieżno biała sofa, wystarczy by w swojej kreacji miała miejscowe elementy w kolorze kremu lub beżu przełamujące monotonną czerń. Jeśli i to nie pomoże, alternatywnym rozwiązaniem problemu dominującej czerni są jasne dodatki. Nic tak nie kontrastuje czarnej sofy jak śnieżno białe poduszki i dekoracje.
Ciemna sofa do ciemnych mebli.
Przechodząc do zalet, koniecznie trzeba wspomnieć o odporności na zabrudzenia. Ciemny kolor sofy sprawi, że wraz z upływem lat na naszej sofie czas nie będzie zostawiał aż tylu śladów. Jest to szczególnie preferowana opcja dla osób, które kochają zwierzęta. Nie ma nic gorszego niż ślady łapek kota lub psa za każdym razem gdy nasz zwierzak wskoczy na sofę do wspólnego leżenia przed telewizorem. Kolejną zaletą jest to, że czarne meble są ponad czasowe. Gdy najdzie nas ochota na zmianę wystroju całego pomieszczenia, czarne meble niemal na pewno będą pasować. Ciemna sofa niezależnie od kompozycji będzie wzmacniać charakter naszego salonu oraz doda mu elegancji.
Słów kilka o materiale.
Skoro wiemy już jaki kolor sofy do ciemnych mebli zdecydowaliśmy się wybrać, warto dobrać do niej odpowiedni materiał. Dla przykładu w modernistycznym stylu sprawdza się eko-skóra, której mnogość kolorów do wyboru zadowoli każdego. Inaczej dla klasycznych wnętrz. Tam preferowanym wyborem jest naturalna skóra. Jej wytrzymałość będzie nie bez znaczenia również dla osób trzymających w domu zwierzęta. Jeśli chodzi o sofy z materiału, będzie to odpowiednia decyzja dla sof, które od czasu do czasu służą nam za miejsce do spania.

Leave your thought

Kategorie wpisów

Select your currency
EUR Euro