Kolor kanapy do żółtych ścian

Sofa Room - Sofaroom.pl > Blog > Bez kategorii > Kolor kanapy do żółtych ścian

Kolor kanapy do żółtych ścian

Jasny kolor ścian, a żółty w szczególności wpływa bardzo pozytywnie na wrażenie przestrzenności pomieszczenia. Jest to kolor ciepły, pełen energii i optymizmu. Ma działanie stymulujące, poprawia myślenie i pamięć, w końcu nie bez powodu jest to kolor nauki i intelektu. Pokój w tym kolorze będzie dobrze doświetlony, co jest ogromną zaletą niezależnie czy mówimy o małym, przytulnym pokoiku czy ogromnym salonie wypoczynkowym. Pozostaje zatem dobrać do koloru naszych ścian odpowiednie meble. Gdy mowa o salonie, na pierwszy plan za każdym razem powinna rzucać się sofa. Tak więc, jaki kolor kanapy do żółtych ścian?
Dopasowane kolory mebli.
Paradoksalnie, w przeciwieństwie do kolorów takich jak biel lub szarość, dobór koloru kanapy na podobieństwo koloru znajdującego się już na ścianach, nie jest dobrym pomysłem. Żółty kolor kanapy z żółtymi ścianami w tle może spowodować przesycenie jaskrawego koloru. Zastosowanie takiej kompozycji może z perspektywy czasu okazać się niezwykle męczące lub uciążliwe. W celu uniknięcia takiej sytuacji, zaleca się zastosowanie subtelnego kontrastu wobec dobranego koloru ścian w danym pomieszczeniu. Dla przykładu, warto rozważyć kolor jasnego brązu, lub możliwie nie jaskrawego koloru pomarańczowego. Dla osób, którym wyraźnie podkreślony kontrast nie stanowi problemu, dobrym wyborem jest niebieski, w stopniu nasycenia podobnym do koloru ścian. Taka kombinacja z pewnością będzie się wyróżniać i zapadnie w pamięć każdemu kto przyjdzie Cię odwiedzić. Kolejnym ciekawym pomysłem wartym rozpatrzenia jest dobranie do żółtych ścian, kanapy w kolorze czerwieni lub zieleni. Jest to połączenie mniej kontrastujące niż niebieski, ale w dalszym ciągu prezentuje ciekawy pomysł na przełamanie przesycenia jasnością, pomalowanych na żółto ścian.
Poskramianie żółtości.
A co, jeśli zależy nam właśnie na przytłumieniu jaskrawości żółtych ścian? Jaki kolor kanapy do żółtych ścian sprawi, że równowaga w pomieszczeniu zostanie przywrócona? W takim wypadku najprościej jest, zdecydować się na kanapę w kolorze szarym. Kolor szary sam w sobie jest zaprzeczeniem żółtego. Unika krzykliwego ożywiania, stawia na prostotę i monotonność. Ale gdy zestawi się te dwa kolory ze sobą, powstaje niezwykle wyrafinowane połączenie. Idealnie pasuje do stylizowanego na współczesne, minimalistyczne, rozwiązania pomieszczenia. Zdecydowanie warto zdecydować się na takie połączenie, jeśli mowa o pomieszczeniu w którym przyjdzie nam pracować.

Leave your thought

Kategorie wpisów

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro