Sofa do białych mebli

Sofa Room - Sofaroom.pl > Blog > Bez kategorii > Sofa do białych mebli

Sofa do białych mebli

Białe wnętrza cieszą się coraz większą popularnością. Trend ten stoi w opozycji do uprzedniego uwielbienia żywych kolorów. Dzisiaj stawia się przede wszystkim na prostotę. Błędnym założeniem jest również skojarzenie śnieżno białej estetyki wyłącznie z kuchnią. Wystarczy spojrzeć na najnowsze trendy w aranżacji pokojów i salonów, a wniosek nasuwa się sam – biel sprawdza się niemalże wszędzie, tym bardziej w Twoim salonie. Jaką sofę do białych mebli wybrać?
Jaka sofa do białych mebli?
Dekorując swój wymarzony salon nie możemy przecież zapomnieć o jego głównym elemencie. Tylko pytanie, jaka sofa do białych mebli będzie współtworzyć harmoniczną kompozycję? Paradoksalnie, wypełnienie naszego salonu meblami w nowoczesnym białym stylu nie ogranicza wyboru samej sofy do jednej czy dwóch pozycji. Sofa do białego salonu nie musi być w identycznym kolorze co tło. Lekkie odcienie szarości w dalszym ciągu dobrze współgrają z ogólną koncepcją jasnego pomieszczenia.
Zalety białych mebli w salonie.
Wybór bieli jako motywu przewodniego nigdy nie jest złym pomysłem. Przede wszystkim klasyczna biel jest uniwersalna i będzie pasować zarówno do mebli w stylu retro tak samo dobrze jak do umeblowania stylizowanego w modernistyczny sposób. Warto wspomnieć o pozytywnych działaniach bieli w aspekcie samopoczucia. Jasne wnętrza dają poczucie harmonii i spokoju, pozwalają się wyciszyć i uspokoić. Ponadto wiadomym jest, że biel optycznie powiększa przestrzeń. Także będzie to szczególnie dobry pomysł przy małym salonie z modułową kanapą.
Wykończenia białych sof.
Jedynym wyróżniającym się minusem posiadania białego wykończenia sofy, jest konieczność utrzymania ich w należytej czystości. W przeciwnym wypadku na białym tle każde zabrudzenie będzie rzucać się w oczy. Z tego powodu zastanów się już teraz nad rodzajem swojej sofy. Jeśli zdecydujesz się na materiałowe obicie, do czyszczenia wystarczy użyć typowego płynu do czyszczenia dywanów. Wystarczy uważać by przy okazji nie zostawić po sobie zacieków. Jeśli wybierasz sofę z naturalnej skóry, zalecane jest użycie wody z płatkami mydlanymi. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można wykorzystać szczoteczkę do zębów. Po zakończeniu czyszczenia sofy, możesz nanieść na nią środek ochronny, dzięki któremu zachowa nowy wygląd na lata. A co z skórą ekologiczną? Z reguły używa się wody z mydłem, należy jednak uważać by nigdy nie używać środków czyszczących opartych na bazie alkoholu, nafty, wosku. Ich działanie może usztywnić materiał, co w konsekwencji prowadzi do jego pękania.
Wybieramy dodatki do sofy w białym salonie.
Sofa do białych mebli powinna być w podobnym kolorze, natomiast same dodatki już nie. Dla przykładu poduszki lub stolik na kawę, w kolorze kontrastującym do wszechobecnej bieli, jak na przykład czerń lub ciemna szarość w pozytywny sposób wpłynie na równowagę barw w pomieszczeniu. Unikać należy dużej ilości jaskrawych kolorów, gdyż te zaburzą ogólną kompozycję całego pomieszczenia.

Leave your thought

Kategorie wpisów

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro